Zabieg fizjoterapeutyczny -laseroterapia

Fizykoterapia polega na leczeniu chorób fizycznych oraz urazów za pomocą technik manualnych, urządzeń medycznych, różnych ćwiczeń i wielu innych środków. Obecnie istnieje wiele odmiennych metod a także terapii leczenia dostępnych w rehabilitacja Ostrzeszów osób z urazami układu mięśniowo-szkieletowego, problemami sercowo-naczyniowymi, neurologicznymi a także wieloma innymi dolegliwościami. W poniższym artykule przedstawiamy Państwu różnorodne rodzaje wykonywanych teraz zabiegów fizjoterapeutycznych.Elektrostymulacja jest procesem stosowanym od dziesięcioleci w celu udzielenia pomocy ludziom z stałym bólem. Elektrostymulacja wysyła do naszego ciała prąd o małym natężeniu poprzez elektrody i pomaga zmniejszać stany zapalne i stymulować obieg krwi.

Zabieg fizjoterapeutyczny -masaż

Fizjoterapia to sposób masowania, który skupia się na określonej części ciała pacjenta. Niektóre z najbardziej znanych rodzajów to masaże szyi, głowy, stóp i pleców. Terapeuta rękami masuje obszar i zapewnia ulgę w różnych objawach bólowych.

Laseroterapia-zabieg fizjoterapeutyczny

Laseroterapia to rodzaj fizjoterapii, który mamy możliwość zastosować w leczeniu bólu a także stanów zapalnych w wielu różnych stanach. Zabieg ten polega na wysyłaniu laserowych impulsów poprzez skórę do tkanek, tworząc energię, która wspomaga wzrost a także gojenie komórek.

Istnieje wiele powodów, dla których pacjenci są zainteresowani próbą leczenia fizjoterapeutycznego. Prawdopodobnie cierpią na przewlekły ból, problemy z układem mięśniowym, a czasem na niepokój albo depresję. Niezależnie od przyczyny, w tym artykule przyjrzymy się bliżej niektórym dostępnym aktualnie rodzajom leczenia a także technologii, która jest wykorzystywana do ich realizacji.

Ultradźwięki-zabieg fizjoterapeutyczny

Ultradźwięki ciała potrafią ujawnić skrzepy krwi, złamania a to nie wszystko. Fale ultradźwiękowe są wysyłane z sondy, która przesuwana jest po ciele. Wysyłane fale odbijają się od tkanek i powracają do maszyny, tworząc obraz wnętrza Twojego ciała na ekranie komputera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *