Majtki chłonne i pieluchomajtki – charakterystyka i różnice. Co wybrać?

Do bielizny chłonnej zalicza się różne rodzaje wyrobów. W przypadkach średniego i ciężkiego nietrzymania moczu i kału stosowane są najczęściej majtki chłonne i pieluchomajtki. Czym różnią się między sobą? Jakie mają zalety i wady? Porównania dokonamy wraz z serwisem chlonne24.pl.

Bielizna chłonna – pieluchomajtki

Często pojawia się pytanie – co lepsze pampersy czy pieluchomajtki dla dorosłych? Pieluchomajtki to wyroby chłonne opracowane specjalnie z myślą o osobach dorosłych. Ich budowa jest podobna do pampersów, dlatego często potocznie są tak nazywane.

Jak zakładać pieluchomajtki? Są one wyposażone w paski z klejem, które pozwalają na ich łatwe założenie i zdjęcie. Można wygodnie zakładać je również osobom leżącym.

Bielizna chłonna – majtki chłonne

Majtki chłonne są rodzajem bielizny chłonnej, która jest podobna do majtek. To powoduje, że jest ona zakładana jak zwykła bielizna, dlatego nie jest wyposażona w rzepy.

Taka budowa majtek chłonnych powoduje, że majtki chłonne są często polecane dla osób aktywnych, które chcą zachować większy komfort.

Co wybrać – pieluchomajtki czy majtki chłonne?

Wybór majtki chłonne a pieluchomajtki dla dorosłych powinien przede wszystkim bazować na indywidualnych potrzebach użytkownika oraz na jego stopniu aktywności.

Wyroby te mają wiele wspólnych zalet, między innymi wysoki stopień chłonności oraz właściwą ochronę przed przeciekaniem. Główne różnice polegają na innym wyglądzie tych wyrobów oraz innym sposobie ich zakładania.

Majtki chłonne są zatem polecane głównie dla osób aktywnych, które poruszają się samodzielnie i którym zależy na łatwym zakładaniu bielizny chłonnej. Z kolei pieluchomajtki najczęściej używane są u osób leżących, ponieważ są one wtedy łatwiejsze w zakładaniu, również przez opiekuna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *