Zespół cieśni nadgarstka to stan, który występuje, gdy ucisk nerwu pośrodkowego przedramienia wywołuje znaczne osłabienie ręki.

Zespół cieśni nadgarstka to stan, który jest spowodowany naciskiem na nerw pośrodkowy w nadgarstku. Stan ten może być spowodowany grą na gitarze, grą na pianinie, pisaniem na klawiaturze, robieniem na drutach itp.. Przywołany wcześniej zespół to jednostka chorobowa, która atakuje nerw pośrodkowy w nadgarstku. Powoduje mrowienie i drętwienie całej dłoni albo tylko palców. Może również powodować ból kciuka i palca wskazującego. Symptomy omawianego zespołu chorobowego różnią się w zależności od osoby, lecz w większości obejmują ból dłoni albo ramienia w trakcie ruchu, drętwienie palców albo dłoni, uczucie osłabienia albo mrowienia mocy uścisku dłoni.

Co to jest zespół cieśni nadgarstka?

Ten zespół jest stanem, w którym nacisk na nerw pośrodkowy w nadgarstku powoduje silny bół i nieprzyjemne drętwienie ręki. Jest to stan, który dotyka zarówno kobiety jak również mężczyzn. Zespół cieśni nadgarstka to stan, w którym ucisk na nerw pośrodkowy znajdujący się w nadgarstku powoduje ból a także drętwienie ręki. Schorzenie to może być spowodowane ruchem powtarzalnym lub innymi czynnikami, takimi jak uraz, zapalanie stawów albo ciąża. Symptomy tego zespołu obejmują pieczenie, osłabienie, drętwienie i mrowienie, które z czasem stają się coraz silniejsze.

Jakie są przyczyny zespołu cieśni nadgarstka i jak możemy tego uniknąć?

Zespół cieśni nadgarstka jest stanem, który pojawia się, kiedy ucisk nerwu pośrodkowego przedramienia powoduje mrowienie, ból, drętwienie oraz znaczne osłabienie ręki. Najczęściej spotykaną przyczyną zespołu cieśni nadgarstka jest powtarzający się nacisk na dłoń i nadgarstek. Można temu zapobiec, robiąc krótkie przerwy podczas długiego pisania albo używając klawiatury/myszy poprzez dłuższy czas. Inne powody zespołu cieśni nadgarstka to zapalenie stawów, cukrzyca, reumatoidalne zapalenie stawów.

Ważne jest, aby zrozumieć, jak się czujesz oraz dlaczego tak się czujesz. W momencie kiedy czujesz niepokojący ból w nadgarstkach lub dłoniach, to może on być spowodowany zespołem cieśni nadgarstka. By zadbać o siebie a także zapobiec przyszłym powikłaniom, istotne jest, by zdawać sobie sprawę, jak radzić sobie z widocznymi objawami.

Źródło: pracownia-emg.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *