Co to jest pisanie programów mobilnych?

Funkcje mobilnych programów stale się rozwijają. Przy takiej ilości nowych funkcji może nam się wydawać, że zmienia się także przyszłość działu marketingu.

– Rzeczywistość rozszerzona (AR) – to technologia, jaka umożliwia użytkownikom przeglądanie obrazów , które generowane są komputerowo za pomocą tabletów lub smatfonów. Jest to doskonały sposób dla korporacji na tworzenie interaktywnego doświadczenia, które jest możliwość zobaczyć za pomocą kamery urządzenia a także rozszerzyć na świat rzeczywisty.

– Wirtualna rzeczywistość (VR) – Ta nowoczesna technologia umożliwia użytkownikom interakcję z wirtualnymi, cyfrowo utworzonymi środowiskami z wykorzystaniem zestawów słuchawkowych i wielu innych urządzeń. Jest stosowany przez niektóre korporacje jako metoda na zwiększenie świadomości firmy oraz zaangażowania kontrahentów.

– Rozpoznawanie głosu – Jest to program służący do rozpoznawania głosu, szeroko używane w mobilnych aplikacjach, takich jak Cortana, Siri.

Programy mobilne są obecnie ważniejsze aniżeli kiedykolwiek.

Mobilne programy to nie tylko i wyłącznie metoda na pozostanie w kontakcie z dobrymi przyjaciółmi oraz członkami rodziny, lecz również na odkrycie nowych rzeczy. Wraz z stale rosnącą liczbą mobilnych urządzeń istotne jest, by korporacje posiadały również swoją mobilną aplikację.

W ciągu ostatnich paru lat miał miejsce dość duży wzrost zastosowania mobilnych programów. Na podstawie Statista do dwa tysiące dwudziestego roku na świecie będzie ponad 2 miliardy aktywnych użytkowników tych aplikacji. To wynika częściowo ze wzrostu ilości smartfonów i tabletów, które to ludzie noszą zawsze ze sobą.

Aplikacje mobilne stają się coraz bardziej popularne, bo oferują komfort oraz bardzo łatwy dostęp, niezależnie od tego gdzie jesteś. Potrafią pomóc Ci szybko znaleźć potrzebne w danej chwili informacje a także znacznie ułatwić Ci życie, gwarantując bardzo szybkie rozwiązania Twoich problemów albo spełnienie wymagań.

Największe błędy , które są popełniane w trakcie pisania aplikacji.

Najczęstsze błędy popełniane podczas tworzenia aplikacji to nie branie pod uwagę potrzeb użytkownika i nieprzeprowadzanie testów aplikacji.

Pierwszym poważnym błędem jest pisanie aplikacji bez uwzględniania wymagań przyszłego użytkownika. Drugim poważnym błędem jest nie testowanie aplikacji. Testowanie pomaga zidentyfikować możliwe problemy z tworzoną aplikacją przed udostępnieniem jej użytkownikom, by uniknąć bardzo wielu kłopotom zarówno dla Ciebie, jak również dla użytkowników.

Posiadacze firm popełniają mnóstwo błędów podczas tworzenia programów. Oto pięć najważniejszych błędów, których trzeba unikać za wszelką cenę: Nie myślenie o doświadczeniu odbiorcy docelowego, Nie uwzględnienie żywotności aplikacji, Wybór niewłaściwej platformy do dalszego rozwoju, Skupienie się na zbyt wielu funkcjach, Nie testujesz napisanej przez siebie aplikacji.

Dlaczego warto tworzyć aplikację dla biznesu?

Żyjemy w cyfrowym świecie i dużo trudniej jest zwrócić uwagę klientów. Spółki używają teraz programów, żeby zaznaczyć swoją obecność na rynku. Pisanie aplikacji jest uważane za jedną z najkorzystniejszych decyzji dla każdej firmy. Podnosi świadomość własnej marki, znacznie poprawia wrażenia nabywców a także podnosi przychody.

Profity z pisania programów dla działalności obejmują:

– wzrost świadomości przedsiębiorstwa

– bardzo dobre doświadczenie klienta

– zwiększenie przychodów

Źródło: aplikacje-mobilne-poznan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *