Kto musi uczyć się języków programowania?

Programowanie to sposób pisania kodu komputerowego, który ma za zadanie kierować działaniem maszyny. Do pisania tego typu kodu stosowane są języki programowania.

Programowanie jest czynnością, która wymaga od nas pewnego poziomu wiedzy z matematyki, logiki a także nauk ścisłych. Wymaga również biegłości w praktykach inżynierii oprogramowania oraz językach programowania komputerowego.

Programowanie posiada sporo różnych zastosowań w biznesie, edukacji, nauce i inżynierii, rozrywce i sztuce, opiece zdrowotnej a także medycynie.

Kto musi nauczyć się języków programowania?

Programowanie jest umiejętnością, która jest wyjątkowo pożądana a do tego nie jest łatwa do opanowania. Według Bureau of Labor Statistics oczekuje się, że do dwa tysiące dwudziestego szóstego roku miejsca pracy związane z programowaniem urosną o dwadzieścia siedem procent.

Jednakże łącznie z rozwojem technologii sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego istnieje mnóstwo nowych możliwości w branży oprogramowania, które to nie wymagają wiedzy odnośnie kodowania. Na przykład sztuczną inteligencję istnieje możliwość wykorzystać do rozwiązywania złożonych problemów, takich jak automatyzacja połączeń klientów lub generowanie wiadomości na strony internetowe www.

Jak mogę nauczyć się języków programowania?

W sieci jest dostępnych sporo darmowych zasobów, które potrafią pomóc ludziom w nauce języków programowania. Podcasty, blogi oraz kanały YouTube to wyłącznie przykłady zasobów, które mogą nauczyć Cię języków programowania.

Dobrym sposobem na naukę programowania jest czytanie samouczków i oglądanie filmów. Musisz mieć również mentora, który poprowadzi cię przez liczne materiały oraz chętnie odpowie na dręczące cię pytania.

Jeżeli chciałbyś nauczyć się kodowania, jest mnóstwo zasobów, które na pewno mogą Ci pomóc. Jednym z nich są bezpłatne kursy prowadzone przez internet, jakie uczą programowania. W internecie jest dostępnych niemało bezpłatnych zasobów dla początkujących, które potrafią nauczyć Cię kodować. Musisz jedynie wiedzieć, gdzie możesz je znaleźć.

Jak programiści mogą pomóc?

Bez wątpienia deweloperzy są integralną częścią dziedziny oprogramowania a także mają niemało do wniesienia, jeżeli chodzi o rozwój oprogramowania. To pięć niezwykłych przypadków użycia, które można zdobyć z ich pomocą.

Przypadek użycia 1: chatboty oparte na sztucznej inteligencji

Chatboty to jedna z popularnych aplikacji w dzisiejszym świecie. Znacznie ułatwiają nam życie, udzielając nam błyskawicznych odpowiedzi na zadawane pytania i ułatwiając nasze relacje z ludźmi. Jednakże nie zawsze były one łatwe do stworzenia albo obsługi, bo doświadczeni programiści nie mieli sposobności zbudowania bota, jaki mógłby czerpać wiedzę z rozmów bez obecności człowieka. Dzięki sztucznej inteligencji boty mogą teraz uczyć się z rozmów prowadzonych bez człowieka a po pewnym czasie zapewniać lepsze odpowiedzi.

Jeżeli kiedykolwiek otrzymałeś maila od firmy, istnieje coraz wiesza szansa, iż za jej wysłanie odpowiada bot. To klasyczny przypadek wykorzystania botów , które wykorzystują sztuczną inteligencję, które uczą się na podstawie komunikacji mailowej. Dzięki temu Twoi pracownicy nie będą musieli wygospodarować czasu na kontakty z klientami i mogą skupić się wyłącznie na innych zadaniach w firmie.

Wniosek: już dziś zacznij uczyć się programowania oraz odkryj perspektywy pracy na przyszłość.

Przyszłość kodowania nadeszła a teraz będzie się tylko poprawiać. Łącznie z rozwojem technologii AI wzrośnie zapotrzebowanie na doświadczonych programistów. Jednakże nadal istnieje dużo zawodów, które wymagają wiedzy na temat kodowania. Zapotrzebowanie na twórców treści będzie też stale rosło, ponieważ technika AI wciąż się rozwija a także staje się coraz bardziej popularna w pracy.

Podsumowując, nie powinniśmy myśleć o programowaniu jako o karierze, której powinni unikać w dzisiejszych czasach, bo sądzą, iż nauka kodowania jest poza ich zasięgiem. Powinniśmy rozpocząć naukę kodować już teraz i odkrywać perspektywy pracy, jakie są dla nich dostępne w tej branży.

Źródło: zautomatyzuj.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *