Jak zapobiegać pojawiającemu się bólowi a także leczyć ból po zabiegach fizjoterapeutycznych?

Fizjoterapia jest zawodem, który specjalizuje się odbudową, zachowaniem a także polepszeniem zdrowia psychicznego a także fizycznego jednostek. Zabiegi z dziedziny fizjoterapii mogą być stosowane w wielu miejscach, w tym: w szpitalach, w domu, w placówkach szkolnych, gdy ktoś doznał urazu albo po poważnej operacji. Gabinet fizjoterapii Ostrzeszów pracują z z ludźmi, aby pomóc im przezwyciężyć ból oraz poprawić ich mobilność. Fizjoterapeuci wykorzystują szereg technik, w tym ćwiczenia, masaż jak również wykorzystują ciepło, żeby pomóc pacjentom dojść do pełni sprawności po urazie albo chorobie. Fizjoterapeuta dokładnie ocenia Twój stan przed podjęciem decyzji o odpowiednim dla Twojej jednostki chorobowej programie leczenia. Fizjoterapeuci mogą także pokazać Ci, jak możesz radzić sobie ze swoim urazem w domu, abyś mógł cały czas prowadzić swój organizm do pełni zdrowia bez konieczności ćwiczenia pod okiem fizjoterapeuty.

Zabiegi fizjoterapeutyczne są zabiegami, które mają złagodzić ból i poprawić mobilność przez ukierunkowanie na stawy, mięśnie a także tkanki miękkie.

Obecnie istnieje bardzo dużo rodzajów zabiegów. Obejmują one:
– suche igłowanie
– technika Graston
– rozluźnienie mięśniowo-powięziowe,
-taping-Kinesio
– ćwiczenia rehabilitacyjne dna miednicy,
– masaże ortopedyczne,
– bierne wspólne mobilizacje.

Ból po fizjoterapii albo manipulacji kręgosłupa może być wywołany kilkoma czynnikami. Ból może być spowodowany skurczem mięśni, uciskiem nerwu, stanem zapalnym lub przepukliną dysku. Ból może być też wywołany złą techniką zastosowaną w trakcie fizjoterapii.

 Przykładowe przyczyny bólu po fizjoterapii lub manipulacji kręgosłupa to:

-kompresja nerwów

-skurcz mięśnia

-przepuklina dysku

-zapalenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *