Możesz zapobiec temu schorzeniu zespołowi cieśni nadgarstka

Zespół cieśni nadgarstka, jest spowodowany uciskiem nerwu pośrodkowego w nadgarstku. Może to być wywołane kilkoma czynnikami, w tym takżepowtarzalnymi ruchami lub ruchem dłoni i nadgarstka. Ten zespół jest bardzo bolesnym stanem, który to dotyka nadgarstka, dłoni i ramienia. To schorzenie jest zazwyczaj spowodowane uszkodzeniem nerwu pośrodkowego w nadgarstku. Możesz zapobiegać lub poprawić swoje zdrowie, wdrażając te wskazówki. Wcześnie wdrożone zapobiegawcze środki są zawsze lepsze niż te późne. Zacznij zatem od tych łatwych środków ostrożności:
– Noś szynę na nadgarstek na niedominującej ręce przez przynajmniej godzinę codziennie w godzinach czuwania;
-Unikaj powtarzających się ruchów zgięcia;
– Unikaj dźwigania przedmiotów ważących więcej niż 5 funtów lub 25 % masy twojego ciała;
– Nie wykonuj powtarzających się czynności albo czynności, w których urządzenie nadmiernie wibruje
– Za każdym razem wykorzystuj dwie ręce podczas unoszenia przedmiotów cięższych aniżeli 25 procent masy Twojego ciała lub pięć funtów. Schorzenia nadgarstka to częste urazy zawodowe.

Zespół cieśni nadgarstka (CTS) jest jednym z głównych problemów powodujących tego typu urazy. Wśród wielu różnorakich ćwiczeń, zginanie a także prostowanie są jednymi z najbardziej korzystnych, ponieważ powodują wzmocnienie mięśni wokół nadgarstka. Zespół cieśni nadgarstka jest stanem, który wywołuje ból, drętwienie i mrowienie dłoni a także ramienia. Jest wiele możliwości leczenia osób cierpiących na zespół cieśni nadgarstka, tj. zabiegi fizjoterapeutyczne, szyny na nadgarstek albo zabiegi chirurgiczne. Sposoby fizjoterapeutycznego leczenia zespołu cieśni nadgarstka to na pewno: sztywna szyna, orteza nadgarstka a także funkcjonalna szyna.

Post opracowany przez pracownia-emg.pl.

One thought on “Możesz zapobiec temu schorzeniu zespołowi cieśni nadgarstka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *