Doskonały trener powinien nie tylko mieć pojęcie o tym, jak dopasować plan ćwiczeń do prywatnych wymagań organizmu.

Personalne treningi są na terenie RP odbierane zasadniczo jako wymysł albo wyłącznie dla ludzi o bardzo dużych dochodach. Jednakże właściwie każdy fitness klub proponuje sposobność skorzystania z usługi takiej jak trener personalny, a w dużych miastach tworzone są specjalistyczne studia treningu personalnego. Dużo ludzi z nich korzysta, co prowadzi do zminimalizowania cen oraz zachęcenia do pracy nowych trenerów personalnych.

Zagadnienie treningu personalnego to niezmiernie duże spektrum, które zakłada już od pierwszej chwili profesjonalne podejście do kontrahenta. Bez wątpienia podstawową sprawą jest chęć polepszenia sprawności ruchowej a ponadto wyglądu. Mamy zatem do czynienia z koniecznością dokładnego rozpisania szczegółowego planu treningowego oraz konsultacji związanymi z odpowiednim żywieniem. Profesjonalny trener powinien nie tylko mieć pojęcie o tym, w jaki sposób dopasować plan ćwiczeń do spersonalizowanych potrzeb organizmu, ale głównie umieć właściwie motywować klienta, a kolejno małymi kroczkami ustalać mu kolejne cele które powinien osiągnąć. Poprawnie prowadzony trening personalny oddziałuje nie tylko na samo ciało, lecz na umysł. Pozwala rozładować nagromadzone emocje, złość, jak i pobudzać do pozytywnego działania.

Sporej ilości trenerów personalnych opowiada, że praca z ich klientami trwa przez całą dobę. Po skończeniu treningu personalnego, przykładowo który trwa 60 minut, nie kończy się praca, ponieważ klient powinien zamienić swój tryb życia na zdrowszy. Trener personalny musi mieć stały kontakt z klientem, dawać mu wsparcie także poza godziną treningów. Da się to zrealizować, na przykład poprzez określenie dodatkowych aktywności, jak i edukację w celu zgodnego odczytywania sygnałów jakie daje nam nasze ciało.

Pełny pakiet narzędzi związanych z prowadzeniem fizycznym także u sportowców przygotowuje trener fizjoterapeuta Katowice W takiej sytuacji specjalny program kursu jest prowadzony poprzez praktykujących sportowców, częstokroć specjalistów w swoich dziedzinach. Rzecz jasna im mocniej doświadczony i wysportowany trener, tym zdecydowanie wyższa jakość oferowanych usług, ale także wyższe koszta. Dlatego trenera personalnego należy dobrać do swojej indywidualnej sytuacji życiowej a także ambicji. Dużo uzależnione jest od tego, co mamy zamiar zyskać i w jakim czasie. Należy natomiast bardzo uważać, bo koszty treningów personalnych są bardzo zróżnicowane i nie zawsze tak jest, że niższy koszt oznacza organizowanie kursu poprzez mało doświadczonego trenera osobistego.

Jeżeli koszty takiego treningu są dla nas zbyt duże, można spróbować je zmniejszyć poprzez skorzystanie z oferty całych pakietów treningowych. Kupujemy wtedy od razu całą serię treningów, na przykład 10 albo 20, co jest tańsze a także często może mobilizować do działania. Skoro i tak musimy płacić za trening… Można także ćwiczyć w parach lub grupach, zwykle do 4 osób. Nie możemy wówczas oczekiwać, że trener personalny będzie skupiał swoją uwagę jedynie na naszej osobie, ale koszt takiej usługi może wynieść nawet ok. trzydzieści procent wyjściowej ceny. Równocześnie w ten sposób zdołamy osiągać podobne efekty, co podczas treningu osobistego. Powinniśmy posiadać wyłącznie chęć do pozytywnych przemian w naszym życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *