Patek Philippe jest czymś o wiele więcej niżeli jedynie ciekawym projektem i dizajnem

Patek Philippe jest jedną z najsłynniejszych szwajcarskich firm. Nazywany jest twórcą najbardziej wykwintnych a także najdroższych zegarków na całym świecie. Zagarek Patek Philippe łączy i zawiera w sobie luksus, wysokiej jakościnajlepszej jakości rzemiosło a ponadto także wielopokoleniową tradycję, która to też stanowi ważny fundament marki. Ponadto zegarki tej marki są świetną lokatą kapitału, ponieważ ich kwota jest duża. Przedsiębiorstwo Patek Philippe należy do małej grupy marek na świecie, jakie przez cały ten czas są niezależne względem ogromnych korporacji.

Tą firmę od ponad wieku prowadzi jedna rodzina.Niemal wszystkie fragmenty , które budują zegarek Patek Philippe są samodzielnie a także własnoręcznie wytwarzane bez przerwy przez tego samego szwajcarskiego producenta. Wszystkie te kwestie sprawiają, że zegarki tej marki stanowią niezwykle istotną pozycję w kolekcji każdego miłośnika drogich zegarków. W szerokiej ofercie towarów Patek Philippe zobaczyć będziemy mogli aż ponad dwieście różnego typu modeli zegarków. Odróżniają się m.in. funkcjami, kolorami czy wzorami. Ich typ możemy określić raczej jako zachowawczy aniżeli przyszłościowy oraz fantazyjny. Jeśli chodzi o tworzywo wykonania bransolet a ponadto kopert, w asortymencie z pewnością dominuje różowe, białe, żółte złoto, jak również najkosztowniejszy kruszec, jakim jest na pewno platyna. W pewnych przypadkach zdarza się, że konstruktorzy przedsiębiorstwa Patek Philippe wykorzystują również stal szlachetną.

Do najbardziej znanych kolekcji firmy Patek Philippe należą Calatrava a także Nautilus. Calatrava dołączyła do oferty firmy w tysiąc dziewięćset trzydziestym drugim roku. Calatrava wyróżnia się prostoliniową, klasyczną formą, dla której niezwykłą inspiracją był styl Bauhaus.Jej nazwa jest nawiązaniem do krzyża liliowego. W średniowieczu krzyż ten wykorzystywany był przez zakon rycerski, który to pochodził z Calatravy. Symbol ten służy również za logo marki Patek Philippe. Za każdym razem jest on grawerowany na koronce każdego zegarka Patek Philippe. Nautilus z kolei odróżnia się swoim sportowym i dynamicznym wyglądem. Tego typu design stworzony został przez znanego projektanta Géralda Genty. To właśnie ten geniusz stworzył klasyk taki, jak między innymi Audemars Piguet Royal Oak. Przedsiębiorstwo Patek Philippe jest czymś znacznie większym niż wyłącznie ciekawym projektem a także wyglądem. Marka pokazała swoje możliwości podczas pokazu takowych kolekcji, jak np. Complications, czy Grandes Complications. Odnajdujemy w nich modele z niezwykłymi detalami oraz funkcjami tj. tourbillon, mechanizm bijący, wskaźnik faz księżyca, kalendarz wieczny, jak również funkcja światowego czasu.

Zegarki firmy Patek Philippe przez cały czas ich działaności na światowym rynku, wliczane są do najbardziej kosztownych oraz do najlepszych na całym świecie. Z ciekawostek można dodać, że w 1933 roku firma ta pobiła rekord, podczas gdy zrobiła a także sprzedała amerykańskiemu bankierowi Henry’emu Gravesowi najbardziej skomplikowany jak na tamte czasy zegarek kieszonkowy, który miał aż dwadzieścia cztery funkcje. Ten akurat egzemplarz został sprzedany w tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym dziewiątym roku na aukcji w Nowym Jorku za niewyobrażalnie dużą sumę, która sięgnęła jedenastu milionów dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *