Spożywanie substancji alkoholowej z wszywką alkoholową jest niebezpieczne dla zdrowia.

Alkoholizm jest jednym z największych problemów społecznych w naszym państwie. Niestety walka z tą chorobą jest niezwykle ciężka i dlatego tylko niewielu osobom udaje się z niej wyjść. Bardzo dobrym sposobem na walkę z chorobą okazuje się wszywka alkoholowa, to znaczy lek, jaki jest do kupienia w postaci tabletek przeznaczonych do podskórnej implantacji.

Proces leczenia alkoholizmu powinien odbywać się na paru płaszczyznach, a wszywka jest doskonałą pomocą. Powinniśmy pamiętać, iż możemy ją stosować tylko pod nadzorem lekarza. Stosowanie wszywki bez nadzoru może stanowić niebezpieczeństwo dla stanu zdrowia a nawet życia pacjenta i dlatego też lek jest tylko wydawany za okazaniem recepty. Działanie wszywki opiera się na tym, iż uwalniana jest specjalna substancja, jaka zakłóca prawidłowy metabolizm alkoholu oraz sprawia, iż bezpośrednio po zażyciu napojów zawierających alkohol odczuwa się duży dyskomfort. To właśnie dlatego wiele osób zwyczajnie przestaje pić, bo dolegliwości są na tyle nieprzyjemne, że nie chcą już po niego sięgać. To trochę terapia szokowa, niemniej jednak bardzo skuteczna, z tego powodu cały czas się jej używa. Należy jednak pamiętać, iż skuteczność wszywki uzależniona jest od innych metod, które stosuje się w całej terapii.

Wszywkowy implant wszczepiany jest pod skórę, a jego działanie trwa parę miesięcy. W tym czasie substancja czynna uwalniana jest do organizmu i blokuje metabolizm alkoholu. To powoduje, że po spożyciu alkoholu w organizmie odkłada się aldehyd octowy, który nie zmienia się w kwas octowy. To z tego powodu osoba uzależniona może czuć nudności, wymioty, a także uczucie kołatania serca. Picie alkoholu z wszywką alkoholową jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia, dlatego też dobrze jest tego unikać. Pomimo to znane są przypadki osób, które przepiły wszywkę alkoholową. Inne znane objawy to niedociśnienie, a także nagłe zaczerwienienie twarzy jak również fale gorąca. Jeśli objawy nie ustąpią samoistnie po kilku godzinach to powinniśmy jak najszybciej skontaktować się z naszym lekarzem. Pomocne będą również chłodne okłady, lecz w wyżej opisanej sytuacji nie można zwlekać z nawiązaniem kontaktu z lekarzem.

Należy wziąć pod uwagę fakt, iż nie jest to jedyny i niezawodny sposób, lecz niekiedy może okazać się skuteczny. Jednak przede wszystkim jest to 1 ze składników terapii alkoholowej. Osoba, która sięgnie po alkohol ma szeregu niezwykle nieprzyjemnych symptomów, które to niezwykle skutecznie odpychają osobę uzależnioną od substancji alkoholowej. Wypracowanie niechęci do alkoholu jest zasadniczym celem wszywki alkoholowej. Wszywka alkoholowa Lublin ma formę jałowej pigułki, jaka jest wszczepiana pod skórę przez doświadczonego lekarza.

W trakcie tego zabiegu umieszcza się pod skórą od ośmiu do dziesięciu pigułek. Następne wszywki można wszczepić po ośmiu miesiącach. Substancją czynną tabletek jest disulfiram, który jest także do kupienia w postaci tabletek doustnych. Te tabletki możemy zażywać raz na dobę. Zanim odkryto disulfiram nie było skutecznych metod terapii farmakologicznej, a jedyna istniejącą alternatywą był opium oraz barbiturany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *