Dobrze dobrane opony at…

Czym właściwie są opony at? Skrót ten pochodzi od pełnej nazwy all terrain. Są to uniwersalne opony terenowe. Uniwersalne opony terenowe przeznaczone są do jazdy w terenie, jak i po uliczkach. Dzięki temu, iż mają łagodniejszy bieżnik od opon MT, są cichsze, podwyższają ekonomię jazdy, oraz samą wygodę.

 

Prawidłowo wybrane opony at są jednym z najlepszych wyborów, jeśli chodzi o poruszanie się zarówno po szosach, jak również poruszanie się w terenie. Opony all terrain sprawdzą się dobrze na śniegu jak i na powierzchni piaszczystej. Opony terenowe zapewniają użytkownikom dużą nośność a także trwałość. Nie gorzej dadzą sobie radę też w niewielkim błocie. Najbardziej polecane są one dla kierowców, których jazda kalkuluje się jako około 50% jazdy po drodze a także 50% jazdy w terenie. Opony cztery na cztery Jakie opony 4×4 najlepiej zakupić do naszego samochodu? Najbardziej znane są nam 3 różne rodzaje, jeżeli mówimy o oponach cztery na cztery. Jednym z tych rodzajów są właśnie wspomniane opony at. Kolejne 2 typy to highway terrain a także mud terrain. Opony mud terrain w skrócie opony mt to opony terenowe. Wyróżniają się między innymi bardzo dużą liczbą nacięć na bieżniku a ponadto szerokimi klockami bieżnika.

 

Nadają się do jazdy w wyjątkowo trudnych warunkach terenowych. Ich wadą natomiast jest znacznie mniejsza przyczepność na drodze. Zaś opony highway terraindedykowane są jeździe po autostradach czy ulicach. Jeśli chodzi o ich zachowanie na szosie, to patrząc na przyczepność, trzymanie się drogiczy też hamowanie zachowują się jak standardowe opony. Wyróżnia je m.in. stosunkowo płytki bieżnik jak również dość elastyczne boki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *