Na rynku pojawiły się LEGO Minifigures.

LEGO jest firmą zabawkarską. Klocki lego to najpopularniejsza sieć klocków na całym świecie. Jest mnóstwo serii LEGO. Jedną z nich jest LEGO City – to zestawy, z jakich buduje się pojazdy jak również scenki z życia ludzików lego. Inną serią jest Creator – z tych klocków mamy możliwość tworzyć budynki i pojazdy. Z jednego zestawu, dzięki dołączonej instrukcji można stworzyć trochę inne modele. Kolejna seria to Duplo – są to większe, bardzo kolorowe klocki dedykowane dzieciom w wieku od jednego do pięciu lat.

 

Następna seria to LEGO Technic – to ona jest jedną z najbardziej zaawansowanych serii Lego Group. W tej serii mamy możliwość budować realistyczne modele a także konstrukcje, a poza tym niektóre zestawy wyposażone są w elektronikę. Jest również jedna seria lego, która jest dedykowana dziewczynom – LEGO Friends. Jest jeszcze mnóstwo innych serii. Na przestrzeni lat LEGO ewoluowało. Na samym początku były wyłącznie klocki. Jednak teraz powstało mnóstwo gier, filmów i seriali o przygodach ludzików LEGO. Są też parki rozrywki takie jak Legoland. Ciekawostki dotyczące lego:
– dwa klocki o wymiarach 2×4 istnieje możliwość połączyć na dwadzieścia cztery sposoby;
– pomimo, iż klocki LEGO Duplo są 8 razy większe od klasycznych to jest możliwość je ze sobą połączyć, są kompatybilne;
– w 2012 roku spółka LEGO została zaliczona do Księgi Rekordów Guinessa jako wytwórca największej liczby opon (oczywiście opon do pojazdów z klocków);
– w 2015 roku do sprzedaży poszły papucie LEGO , które miały za zadanie chronić przed stanięciem na klocek (jedynie 1500 egzemplarzy);
– najwyższa wieża z klocków miała 15 m wysokości i zbudowano ją w dwa tysiące piętnastym roku w Mediolanie;
– na każdego człowieka na Ziemi przypadają sześćdziesiąt dwa klocki;
– z produkcji zeszło ok. 5 miliardów ludzików; Strona lego ma do zaoferowania mnóstwo ciekawych filmików wideo, zwiastunów filmowych czy odcinków seriali ze świata LEGO. Na stronce lego są dostępne też gry LEGO, rzeczy, zestawy oraz dokładne instrukcje składania do ściągnięcia. Jest też kilkafilmowych kolekcji LEGO. Jedną z nich jest LEGO Star Wars. Oczywiście dotyczy ona wspaniałej serii filmowej Star Wars. Inną serią jest seria LEGO Ninjago. Ta seria opowiada historię 6 młodych bohaterów opanowujących starożytną sztukę walki. LEGO Batman jest inną serią , która jest związana bardzo znanym filmem. Istnieją jeszcze inne kolekcje , które są wzorowane na filmach. Jedną z nich jest seria wzorowana na Harrym Potterze, z kolei inna na piratach z Karaibów czy Indianie Jones. Ukazały się również ciekawostki lego.

 

Wliczamy do nich produkty tj. czapki, kurtki, szorty, t-shirty i spodnie. Wszystkie te rzeczy z nadrukami dotyczącymi LEGO. Nie tylko ubrania zaliczane są do nowości. Niedawno na rynku pojawiły się LEGO Minifigures – są to figurki postaci z kreskówek takich jak na przykład Zwariowane melodie. Jeżeli chodzi o nowości dotyczące klocków to ukazało się dużo całkiem nowych zestawów z wielu serii np. z serii LEGO Friends, LEGO Marvel czy LEGO Ninjago. Jeśli chcesz zapoznać się nowościami ze świata LEGO to obejrzyj folder LEGO.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *