Największa budowla zbudowana z lego to wieża która ma trzydzieści pięć i pół metra wysokości.

Gdy byliśmy mali, każdy z nas chciał mieć do zabawy te niewielkie, plastikowe klocki. Klockami, o których tu mówimy, są klocki LEGO. Spółka je produkująca, niezmiernie się dzięki nim wybiła. Te klocki, nie posiadają ograniczenia wiekowego, właściwie każdy znajdzie coś dla siebie a także właściwie każdy może się nimi wspaniale bawić. Nazwa LEGO pochodzi z języka duńskiego, od słowa „leg godt” co oznacza „baw się dobrze”. Klocki są produkowane w różnych seriach, tzn klocki „LEGO Technic”, „LEGO Friends”, „LEGO City”, „LEGO Creator”, „LEGO Star Wars” a ponadto „LEGO„. Wyżej wspomniane klocki nie są polecane dla bardzo małych dzieci bo mają małe elementy, więc marka LEGO wymyśliła także klocki „LEGO Duplo”, jakie są dużo większe niż normalne klocki żeby mogły się nimi bawić nawet małe dzieciaki. Marka LEGO jest największym wytwórcą opon na świecie bo zrobiła aż trzysta osiemnaście mln opon, co zostało oczywiście zapisane w Księdze Rekordów Guinessa.

Obowiązujące teraz Logo LEGO zostało stworzone 18 listopada 1998 roku lecz kiedyś logo było całkiem inne. Na początek nie było czegoś takiego jak Ludziki LEGO, zostały one wymyślone dopiero w 1978 roku. Klocki lego są utworzone z tworzywa sztucznego , które nazywa się terpolimerem akrylonitrylo-butadieno-styrenowym, w skrócie „ABS”. W dwa tysiące piętnastym wypuszczono na rynek kapcie które chronią stopy przed nastąpieniem na klocek, była to edycja limitowana a wyprodukowano ich jedynie tysiąc pięćset egzemplarzy na świecie. Siedziba LEGO jest zlokalizowana w Billund w Danii pod adresem Kornmarken 35 7190 Billund.

Ole Kirk Christiansen założył firmę LEGO 12 października 1932 roku. Powstało również wiele filmów o LEGO, a dokładniej było ich 21. Największa budowla wykonana z lego to wieża która ma 35,5 metra wysokości, została wzniesiona we Włoszech w Mediolanie a budowano ją aż cztery dni. Niestety klocki są dosyć drogie bo niezbyt duże zestawy mogą kosztować po 30 złotych, ale są także zestawy klocków kosztujące po zł, lecz wówczas są one duże, dobre, i mają wiele ciekawych funkcji. Funkcjonuje dużo firm wytwarzających podobne klocki jakie są tańsze ponieważ są gorszej jakości ale nie wybiły się aż tak jak klocki LEGO. Lego sklep można znaleźć w prawie każdy mieście a ponadto spotyka się takie sklepy w galeriach. Są również organizowane wystawy LEGO, prezentowane tam są różne budowle z klocków lego, budowle są duże, niezbyt duże, ruchome, nieruchome, a ponadto niektóre z nich wydają rozmaite dźwięki. Wstęp na wystawę trzeba wykupić a do tego mamy możliwość zakupić niektóre szczególnie te niewielkie zestawy lego które są na wystawie.

Największych rozmiarów budowlą pokazywaną na wystawie był statek Titanic który liczył aż jedenaście metrów długości a ponadto został stworzony z ponad pięciuset tysięcy klocków lego. Klockami powinniśmy bawić się od małego ponieważ poprawiają koordynacje wzrokowo-ruchową i ćwiczą naszą wyobraźnie oraz są o wiele lepsze od grania na komputerze lub telefonie dlatego że jest to odwrotność klocków lego bo psują nasz wzrok, a niekiedya w niektórych przypadkach też wywołują agresywne reakcje, a klocki przynoszą same korzyści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *