Proces frezowania, to nacinanie, bądź wybieranie kształtów z powierzchni produktu.

Zerwał ci się gwint? Pękła ci śruba? Mało tego, pech chciał, iż śrubę musisz specjalnie sprowadzić z Wielkiej Brytanii, ponieważ to calowy gwint? Będziesz wolny od takich kłopotów, jeśli pójdziesz do doświadczonego tokarza. Proces toczenia takich śrub, to wielkie wyzwanie, ale na 100% do wykonania. Wszystkie elementy umieszczone w tokarce są wprowadzane w ruch obrotowy. Ale bądź bardzo ostrożny! Jeden niewłaściwy ruch i nóż, który odpowiada za obróbkę materiału stanie się bezwartościowym kawałkiem tworzywa.

W zacisku tokarki możemy umieścić nie tylko i wyłącznie części metalowe. Towarem, z jakiego wyczarujemy piękne rzeczy jest drewno. Jedno spojrzenie dookoła siebie starczy, żeby dostrzec przedmiot z drewna wytoczony na tokarce. Kolumna od naszej lampki nocnej. Nogi stołu, taboretu, gałka przy szufladzie. A także podstawka pod jajko „na miękko”. Inną obróbką stosowaną żeby nadać końcowy kształt wielu tworzywom jest frezowanie. Dotknij palcem krawędzi lustra czy blatu, a sam się o tym przekonasz. Jeśli twój palec pozostał nienaruszony, to zapewne dzięki temu, iż krawędź przedmiotu była frezowana. Po struganiu drewno posiada na tyle ostrą krawędź, iż z łatwością, jak nóż, przetnie twoją skórę. Usługi frezarskie zapewniają nam kilka możliwości. To nie tylko wygładzanie krawędzi szkła, metalu czy drewna.

Toczenie Warszawa, to także wybieranie bądź nacinanie wszelkich wzorów z powierzchni produktu. Formą frezowania jest również grawerowanie. Tocząc i frezując nadajemy danemu materiałowi ostatecznego sznytu wchodząc w powierzchnię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *