Organizm może zacząć naturalny proces regeneracji

Botoks znany inaczej jako toksyna botulinowa stanowi jedną z bardzo często stosowanych substancji w dzisiejszej medycynie kosmetycznej. Równocześnie, ze względu na niezrozumienie sposobu, w jaki działa ta toksyna wśród niektórych osób wzbudza ona sprzeczne uczucia. Czym tak naprawdę jest botoks? W świadomości przeważającej ilości osób botoks Lublin jest zabiegiem kosmetycznym, którego zadaniem jest wygładzenie zmarszczek na twarzy. Likwidacja zmarszczek ma odbywać się poprzez zaaplikowanie toksyny botulinowej, która „wypełnia” zmarszczki na twarzy.

Tymczasem rzeczywistość jest zupełnie inna! Jaki naprawdę przebieg ma ten popularny zabieg kosmetyczny? Botoks faktycznie polega na podaniu toksyny botulinowej w okolice zmarszczek, jednakże nie w celu ich uzupełnienia, a jedynie w celu unieruchomienia mięśni odpowiedzialnych za pojawianie się zmarszczek! Mówiąc inaczej, toksyna botulinowa odpowiada za unieruchomienie mięśni, i wtedy nasz organizm ma możliwość uruchomić samoistny proces regeneracji, skutkujący wygładzeniem zmarszczek. Konsekwencje zabiegu Toksyna botulinowa znana również jako jad kiełbasiany to wyjątkowo silna trucizna, która jeśli dotrze do układu pokarmowego może wywołać silne zatrucie. Równocześnie zaaplikowanie tego jadu w nasze mięśnie nie powoduje żadnych efektów ubocznych.

Osoba , której zaaplikowano toksynę w mięśnie, nie tylko nie musi martwić się potencjalnym zatruciem, lecz również bliznami , które miałyby powstawać po zabiegu. Ewentualne blizny mające być efektem zabiegu to wyłącznie mit! Botox powoduje jedynie zaczerwienienie, które z czasem znika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *