Akademicki planner 2020/21

Rok akademicki – w jaki sposób zaplanować swój cenny czas

Prawie każdy student miał kiedyś sytuację, gdy zaczęło mu brakować czasu, a kolokwium już się zbliżało. Niestety bardzo wielu studentów zmaga się z prokrastynacją i niespecjalnie wiedzą co powinni z tym zrobić. Na szczęście istnieje ciekawe rozwiązanie, jest ono niezmiernie proste, ale mało osób posiada chęci z niego korzystać. Mam tutaj na myśli coś takiego jak planner.

Akademicki planner 2020/21

Planowanie sobie konkretnego dnia na kartce papieru może wydawać się mało fajnym rozwiązaniem, wizja spędzania czasu przed zeszytem wydaje się bardziej przeszkadzać w atrakcyjnym spędzaniu swojego czasu, niżeli pomagać. Jednak sporej ilości uczniów i studentów traci wielką liczbę własnego czasu na organizowanie na bieżąco tego co mają robić, poprzez co zaczynają się miotać w trakcie pracy oraz tracą czas na próbę ogarnięcia całości. Wystarczy jednakże przeznaczyć 15 minut każdego dnia na to, by rozplanować sobie w swoim plannerze dzień, spowoduje to, że niewątpliwie o niczym nie zapomnimy i będziemy dokładnie od razu wiedzieć co powinniśmy robić w danym czasie.

Użyteczność plannerów

Nie każdy z nas o tym wie, ale większość wielkich ludzi od dawna korzystała z takiej techniki. Można tu wspomnieć Immanuela Kanta, który (jak opowiada żart) miał tak dobrze zaplanowany swój dzień, że ludzie z sąsiedztwa regulowali zegarki w zależności od tego, w momencie kiedy wychodził do parku na spacer. Owszem prawdą jest, że Immanuel Kant miał wnikliwie zorganizowany dzień oraz zapisany dokładny jego przebieg w swoim dzienniczku, który był po prostu jak planner. Używając tej metody gospodarowania czasem, możemy być pewni, że nagle obudzimy się ze zdanymi egzaminami i dość dużą ilością czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *