Nie będzie bowiem szansy założenia aparatu na zęby, które nie zostały wyleczone.

Posiadamy olbrzymie szczęście, iż przyszło nam żyć dobie, gdzie ortodoncja jest tak zaawansowaną dziedziną jeśli chodzi o stomatologię. Gwałtowny rozwój konkretnych nauk stomatologicznych, którymi jest m.in ortodoncja, jest sporym wybawieniem dla ludzi zmagających się z przeróżnymi wadami uzębienia. Przyczyny takich wad są różnorakie w zależności od danego pacjenta.

Część osób z rozmaitymi wadami zgryzu, z którymi zmagać się może tylko ortodoncja, przyszła na świat już z tym defektem. Zdarzają się przypadki osób, u których doszło, najczęściej w czasie wypadku bądź urazu doszło do zniekształcenia szczęki. W jednym jak i drugim przypadku z pomocą przychodzi ortodoncja i aparaty. Aparaty na zęby, w odróżnieniu od aparatów ruchomych, które da się wyjmować w dowolnym momencie, charakteryzują się tym, iż są przymocowane do zębów na dłuższy czas i nie ma możliwości ich zdjęcia podczas spania lub jedzenia posiłku. Przed podjęciem decyzji o nałożeniu aparatu trzeba pójść do stomatologa w celu wypełnienia wszystkich możliwych ubytków w uzębieniu a dodatkowo wyleczenia zębów, jeśli ich stan tego wymaga.

Absolutnie nie ma bowiem szansy przymocowania stałego aparatu na chore zęby. Decydując się na skorygowanie wady zgryzu przy użyciu stałego aparatu, należy liczyć się z obowiązkiem odbywania systematycznych wizyt w gabinecie ortodontycznym, który co miesiąc dokładnie reguluje rozstawienie określonych zamków. Higiena uzębienia podczas noszenia takiego aparatu wymaga wyjątkowej dokładności, bo to właśnie od niej zależy stan uzębienia po zdjęciu aparatu.

Link: ortodoncja Chorzów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *