Osoby w podeszłym wieku informują swoich najbliższych o tym, jaki chcą pochówek

Zakład pogrzebowy jest miejscem, którego każdy człowiek wolałby unikać. Tymczasem śmierć jest elementem naszego życia i czeka każdego człowieka. Wiadomość o śmierci znanej nam osoby dla bardzo wielu nas bywa druzgocąca, niemniej jednak obowiązkiem każdego z nas jest godnie wyprawić zmarłych w ich ostatnią podróż.

O śmierci bliskiej nam osoby , która przebywa w szpitalu najczęściej informuje nas doktor. Wówczas po uzupełnieniu wszystkich formalności musimy udać się do zakładu funeralnego. Inaczej jest w przypadku, gdy ktoś bliski odchodzi w domu. Dopóki nie będą dopełnione wszelkie formalności przez policję i lekarza, zakład pogrzebowy Katowice nie może wziąć ciała naszego bliskiego. Po otrzymaniu całej dokumentacji, w tym aktu zgonu, musimy udać się do zakładu pogrzebowego w celu ustalenia terminu oraz charakteru uroczystości pogrzebowej. Zazwyczaj pogrzeb ma charakter religijny i bierze w niej udział osoba duchowna. Niemniej jednak powszechne są też pogrzeby bez udziału księdza. Osoby starsze, które wiedzą, że ich czas dobiega końca, najczęściej informują najbliższych o rodzaju pochówku.

Obowiązkiem najbliższych osoby zmarłej jest uszanowanie jej ostatniej woli. Zakład pogrzebowy jest dla wielu osób miejscem przygnębiającym, toteż istotne jest, by osoby tam pracujące wyróżniały się wysokim stopniem cierpliwości, zrozumienia oraz empatii, przy zachowaniu pełnego profesjonalizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *